Załącznik nr 6 do zarządzenie nr 17/2029/2020

Dyrektora Szkoły z dn. 21.05.2020r

KONSULTACJE GRUPOWE  I ZASADY PRACY

BIBLIOTEKI SZKOLNEJ OD DNIA  25.05.20204

Wprowadzona zostaje możliwość skorzystania przez uczniów z konsultacji na terenie Szkoły w małych grupach (do 12 osób, za zgodą organu prowadzącego do 14).

Konsultacje będą dobrowolne dla uczniów. Wymiar konsultacji ma być uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Rodzic każdego ucznia uczestniczącego w konsultacjach zobowiązany jest podpisać odpowiednie oświadczenie przesłane przez wychowawcę klasy.

Konsultacje w szkole

1. Od 25 maja br. umożliwiamy konsultacje dla uczniów klasy VIII szkoły podstawowej.
  2. Od 1 czerwca br. umożliwiamy konsultacje dla wszystkich uczniów szkół podstawowych .
  3. Szkoły przy organizacji konsultacji uwzględniają także wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
  4. Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej.

HARMONOGRAM KONSULTACJI GRUPOWYCH DLA KLAS VIII

V z VIII

L. Sułkowska

Ważne!

Konsultacje powinny być zaplanowane tak, aby minimalizować ryzyko kontaktów wielu uczniów (grup) w tym samym czasie i miejscu.

Konsultacje grupowe, po ustaleniu liczby zainteresowanych uczniów, mogą odbywać się w ramach zajęć międzyoddziałowych.

ZASADY PRACY BIBLIOTEKI

Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie korzystający z konsultacji oraz inni uczniowie z zachowaniem reżimu sanitarnego opublikowanego na stronie internetowej Szkoły. Harmonogram pracy biblioteki uwzględnia uczniów wszystkich klas w celu  umożliwienia uczniom systematycznego zwrotu wypożyczonych książek oraz podręczników.

KLASA I, II

KLASA III, IV

KLASA V, VIII

KLASA VI

KLASA VII

W czasie korzystania z pomieszczeń biblioteki uczniowie stosują się do zaleceń nauczyciela-bibliotekarza.

Uczniu,

1. Otrzymujesz możliwość konsultacji grupowych. Zapoznaj się z ich harmonogramem.
  2. Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  3. Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
  4. Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
  5. W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.
  6. Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
  7. Z szatni korzystaj według zasad ustalonych przez dyrektora szkoły.
  8. Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  9. Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
  10. Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
  11. Jeżeli korzystasz z biblioteki szkolnej, wcześniej zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami wypożyczania książek – szkoła na pewno je zmieniła.

Organizacja konsultacji dla uczniów.

1. Konsultacje, o których mowa w ust. 1 i 2 mogą być indywidualne lub grupowe. Decyzję o formie konsultacji podejmuje dyrektor, biorąc pod uwagę możliwości organizacyjne i kadrowe.
  2. Celem konsultacji jest stworzenie możliwości wyjaśnienia uczniom trudnych kwestii, usystematyzowania materiału czy rozmowy z nauczycielem. Konsultacje mają również umożliwić uczniom poprawę oceny na potrzebę klasyfikacji rocznej.
  3. Konsultacje obejmują zgodnie z ustalonym harmonogramem, z którym zostają zapoznani uczniowie i rodzice. Harmonogram zamieszcza się na stronie internetowej szkoły oraz przesyła rodzicom za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności przez e-dziennik.
  4. Warunki bezpiecznego pobytu na terenie szkoły podczas organizacji określają „Procedury bezpieczeństwa epidemicznego obowiązujące na terenie Szkoły Podstawowej w Stroniu” i umieszczone na stronie internetowej Szkoły.

Stronie, 21.05.2020r

Dyrektor Szkoły: Lucja Sułkowska