Dnia 10 stycznia 2019 r. biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klasy pierwszej.

Głównym celem zajęć w bibliotece było rozbudzenie indywidualnych zainteresowań uczniów, pogłębianie nawyku czytania, promocja czytelnictwa i zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.

Nowi czytelnicy zostali zapoznani z regulaminem biblioteki jej księgozbiorem. Pani bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy i zasadach wypożyczania, szanowania książek.

Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć sobie książkę, do której na pamiątkę otrzymał zakładkę.

Wszystkim dzieciom życzymy wielu ciekawych przygód z książką i zapraszamy do biblioteki.

Drodzy Rodzice jesteście dla swoich pociech największymi autorytetami, dlatego zachęcajcie je do sięgania po książki, jak również znajdujcie czas na przynajmniej 20 minut wspólnego, codziennego, głośnego czytania. Te chwile spędzone z dziećmi są bezcenne i na pewno będą w przyszłości procentować.