W listopadzie uczniowie przebywający na świetlicy wykonali mnóstwo prac plastycznych. Rozmawialiśmy na temat Święta Zmarłych. Uczniowie wykonali rysunki zniczy techniką wydzierania z kolorowego papieru.

Z okazji obchodów Święta Niepodległości śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Dzieci poznały symbol narodowe. Wykonali pracę plastyczną – godło. Czytaliśmy legendy o Syrence Warszawskiej i Bazyliszku i rozmawialiśmy o powstaniu Państwa Polskiego. Rozwiązywaliśmy zagadki związane z naszym krajem z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Obchodziliśmy Dzień Jeża. Dzieci wykonały jeże z plasteliny i ziaren słonecznika. Przy sprzyjającej pogodzie udało się wyjść na krótkie spacery, podziwiając piękno jesiennego krajobrazu.

Dzieci miały okazję do spotkania z ulubionymi postaciami z bajek biorąc udział w quizach i zagadkach podczas obchodów Dnia postaci z Bajek.

Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia dzieci wykonały trójwymiarowe sowy z papieru. Uczniowie klasy trzeciej ćwiczyły tabliczkę mnożenia z wykorzystaniem programów edukacyjnych. Dzieci chętnie włączyły się we wróżby andrzejkowe. W czasie swobodnych zabaw dzieci grały w szachy, kalambury, układały klocki i puzzle.