Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa uczniów do udziału w kolejnym już wydarzeniu on-lineDzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”, które odbędzie się 17 czerwca w godzinach 11:00 - 12:20.

 

Warsztaty o suszy i retencji są kontynuacją projektu „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, a ich temat nawiązuje tym razem do Światowego Dnia Walki z Pustynnieniem i Suszą, który obchodzony jest corocznie 17 czerwca.

 

W poprzednim wydarzeniu wzięło udział 19 tysięcy internautów, którzy podczas czatu online z Panem Ministrem Michałem Kurtyką zadali ponad 300 pytań, w tym również z tematyki związanej z wodą i suszą.

 

Pan Michał Kurtyka, Minister Klimatu poprowadzi dyskusję z ekspertami pt. Susza w Polsce – jakie działania powinniśmy podjąć?

W debacie z przyjemnością zechcieli wziąć udział przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Instytutu Ochrony Środowiska - Państwowego Instytutu Badawczego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie a także Pan Marek Kamiński – polarnik i podróżnik ekstremalny.  Eksperci postarają się odpowiedzieć m.in. na pytania z zakresu suszy i ochrony zasobów wodnych, które zostały zadane przez uczniów
w trakcie poprzedniego wydarzenia.

 

Przed debatą zapraszamy na wykład Pana Profesora Szymona Malinowskiego, który opowie o tym jak działa klimat, jakie są przyczyny jego zmian i jak wpływają one na chmury, opady i suszę w naszym kraju. Na koniec porozmawia o tym jak zapobiegać skutkom suszy i co musimy zrobić, żeby ograniczyć zmiany klimatu.

 

Podczas trwania całego wydarzenia zostanie przeprowadzony quiz online z nagrodami. Dla uczestników, którzy w najkrótszym czasie odpowiedzą na minimum 70% pytań prawidłowo czekają nagrody!

 

Pod koniec wydarzenia wyemitujemy felieton pt. „Co Ty możesz zrobić, żeby przeciwdziałać skutkom suszy w Twoim ogrodzie?”, który poprowadzi Maja Popielarska oraz instrukcję jak stworzyć swój własny ogród deszczowy w filmie pt. „Ogród deszczowy – przestrzeń przyjazna przyrodzie”.

 

Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 17 czerwca o godz. 11:00 na stronę www.dzienwmk.pl.

 

Dla uczniów przygotowaliśmy interaktywny quiz z nagrodami. Jeśli zechcą wziąć udział  w quizie należy postępować zgodnie z instrukcją na stronie. 

 

Będziemy wdzięczni, jeżeli zechcecie Państwo przekazać nasze zaproszenie i zachęcić do udziału Państwa uczniów. Warsztaty skierowane są do młodzieży szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy uczniowie i nauczyciele.

 

Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Klimatu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.

 

W załączeniu znajdziecie Państwo więcej informacji na temat programu warsztatów.

 

 
--
Departament Edukacji i Komunikacji
Ministerstwo Klimatu
 
ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa