25 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Stroniu odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego dla klas II-III pod hasłem „Mistrz ortografii”. W konkursie wzięło udział 19 uczniów, reprezentantów Szkół Podstawowych Gminy Łukowica.

Ortograficzne zmagania cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem. Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Na początek musieli stawić czoło krótkiemu opowiadaniu pisanemu ze słuchu. Druga część konkursu dotyczyła różnorodnych zadań. Uczniowie uzupełniali zdania z lukami, rozwiązywali zagadki i krzyżówki.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali testy, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się następującymi wynikami:

Kl. II

MISTRZ ORTOGRAFII - Dorota Spyrka, SP Stronie

II  miejsce – Laura Twaróg, SP Przyszowa nr 1

III  miejsce – Zuzanna Tokarz, SP Jastrzębie

Kl. III

MISTRZ ORTOGRAFII -  Zuzanna Zasadni, SP Łukowica

II miejsce – Tomasz Łomnicki, SP Jadamwola

III miejsce – Dominika Sułkowska, SP Roztoka

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, które wręczała Pani Joanna Juras –Dyrektor  ZOE, oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stroniu Pan Krzysztof Pyrdoł.

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród, które ufundowali:

Wójt Gminy Łukowica - Bogdan Łuczkowski

Jan Wardęga - właściciel firmy meblowej Top Cezar

Jacek Nowak -  Wydawnictwo MAC

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!.

Bardzo dziękujemy sponsorom za okazane serce, wsparcie finansowe i rzeczowe. Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu.