25 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Stroniu odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów - „Mała- wielka sztuka”. Na wystawę został zaproszony dyrektor GOKSiT Pan Jarosław Czaja. Jest to pierwsza wystawa z cyklu wystaw przewidzianych na najbliższe lata, podczas których prezentowane będą prace najbardziej uzdolnionych i niezwykle kreatywnych uczniów szkoły.
Na wernisażu można obejrzeć prace: Kamili Gacal, Kajetana Gacala, Marleny Leśniak, Marii Dzięgiel i Gabrieli Bugajskiej.

Wszystkie te prace pokazują wrażliwą stronę młodego człowieka oraz ukryte w nim piękno. Dlatego warto uczyć, wskazywać drogi, którymi mogą podążać ci młodzi ludzie, pozwolić wyrażać siebie, poprzez zdobywanie kolejnych doświadczeń. Wiek szkolny to najlepszy moment na poszukiwania, na zadawanie sobie pytań i szukanie odpowiedzi, pokazanie światu jak bardzo piękny jest człowiek i to, co go otacza. Jest to początek prawdziwej drogi twórczej.