Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Stroniu w sposób aktywny przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Razem na święta” oraz nawiązującej do promowanej przez Caritas akcji „Tytka charytatywna”, związanej z obchodami II Światowego Dnia Ubogich.

Wolontariusze postanowili własnoręcznie wykonać upominki świąteczne w postaci lukrowanych pierniczków - choinek, a także przygotowali oryginalne życzenia Bożonarodzeniowe.

Jednocześnie zorganizowali na terenie szkoły zbiórkę darów, głównie artykułów spożywczych dla osób potrzebujących.  Następnie wytypowano krąg osób starszych i samotnych z naszej miejscowości, dla których taka pomoc byłaby znaczącym przedświątecznym wsparciem, a do tego miłą niespodzianką. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością

Odwiedzając osobiście te osoby w okresie przedświątecznym, wolontariuszy spotkała niezwykła wdzięczność połączona z dużym zaskoczeniem nie tylko z racji wręczonych darów i upominków, chociaż z pewnością bardzo potrzebnych. Największą nagrodą dla wolontariuszy było wzruszenie i radość  odwiedzanych osób którym bardziej niż niedostatek doskwiera samotność - że w tym wyjątkowym czasie ktoś jednak o Nich pamiętał, że w te piękne święta nie będą jednak sami - będzie z Nimi nasza życzliwość, pamięć i wsparcie.