LATO NA LOTNI LECI
Lato na lotni leci,
z wysoka macha do dzieci.
„Przynoszę wszystkim dni pełne słońca.
Cieszcie się nimi, cieszcie bez końca!”
Ref.: Lato, lato, lato wszędzie.
Teraz ciągle upał będzie.
Będą lody dla ochłody.
Każdy wskoczyć będzie chciał do wody.
Wyjmę krótkie spodnie, sukienki, kapelusze
i jeszcze krem z filtrem koniecznie kupić muszę.
Lotnia zatacza koła,
a w dole grupa wesoła.
To przedszkolaki skaczą z radości,
że lato wreszcie u nich zagości.
Ref.: Lato, lato, lato wszędzie…
BZYKU - BZYK
sł. M. Polakowska, muz. A. Loska
Słonko świeci, jest pogoda, jedziemy nad wodę,
Mama w pięknym kapeluszu wkłada buty nowe.
Tata taki uśmiechnięty wsiada już na rower
I jedziemy hen daleko, dalej po przygodę!
Ref.: Bzyku-bzyk, Bzyku-bzyk,
Ratuj się kto może!
Nic nam nie pomoże!
Aj, aj, aj!
Bzyku-bzyk, Bzyku-bzyk,
Komar atakuje!
Zaraz mnie ukłuje!
Uciekaj!
Koc na trawie, my na kocu zajadamy lody.
Zaraz wskoczę w kąpielówkach do srebrzystej wody,
Tata biega z aparatem, mama liczy chmury,
Jest tak miło i przyjemnie na łonie natury.
Ref.: Bzyku-bzyk, Bzyku-bzyk,
Nagle coś mnie zaswędziało, ciało mam w bąbelkach,
Tata ciut zdenerwowany drapie się po rękach,
Wciąż przy uchu słyszę bzyki, to atak komara!
Zaraz zleci się rodzinka, będzie cała chmara!
Ref.: Bzyku-bzyk, Bzyku-bzyk,
Święta Wielkanocne
Ref. Święta Wielkanocne
wiosną pachnące,
z bukszpanem i barankiem,
pisanką i zającem. /2×
Co roku w Wielkanoc
koszyczki stroimy
i w Wielką Sobotę
pokarmy święcimy.
W koszyczku wędlina,
chlebek i jajeczko,
i mały kurczaczek
żółty jak słoneczko.
Słodziutki mazurek,
cukrowy baranek,
chrzan, sól oraz babka
zrobiona przez mamę.
W niedzielę do stołu
wspólnie zasiadamy,
dzielimy się jajkiem,
życzenia składamy.
Ref. Święta Wielkanocne
WIOSENNE BUZIAKI
(sł.i muz. Krystyna Gowik i Aleksandra Żurawska)
Już rozgościła się wiosna,
słońce i kwiaty przyniosła.
Huśta się lekko na tęczy.
Motyle i ptaki ślą wiośnie buziaki.
Ref.: Hop, hop, raz, dwa, trzy,
tańczymy z wiosenką ja i ty.
Nawet gdy z burzy wiosennej deszcz,
to tylko radośniej tak tańczyć przy wiośnie.
Hop, hop, raz, dwa, trzy,
bzyczą już pszczoły i kwitną bzy.
A całe miasto całusy śle.
Bez wiosny było tu źle.
Słońce rozdaje promyki,
gonią się w lesie strumyki.
Mrówki zaczęły porządki,
a grube ślimaki ślą wiośnie buziaki.
Ref.: Hop, hop…
Kwiaty swe płatki umyły
i świeże stroje włożyły.
Budzą się wszystkie zwierzaki.
Kociaki i psiaki ślą wiośnie buziaki.
Ref.: Hop, hop…
WIOSNA TUŻ, TUŻ
Gdy ozimina szumieć zaczyna,
że nie powróci mróz,
to po tym można od razu poznać,
że wiosna jest tuż, tuż! /bis/
Śpiewa skowronek dźwięcznie jak dzwonek,
że gniazdko ma wśród zbóż,
to po tym można od razu poznać,
że wiosna jest tuż, tuż! /bis/
Krążą nad domem boćki znajome,
goście zza siedmiu mórz,
to po tym można od razu poznać,
że wiosna jest tuż, tuż! /bis/
Gdy zerwiesz bazie małe na razie,
zaraz je w wodę włóż,
to po tym można od razu poznać,
że wiosna jest tuż, tuż! /bis/
Gdy wszystkim wkoło będzie wesoło,
gdy nikt nie zmarznie już,
to po tym można od razu poznać,
że wiosna jest tuż, tuż! /bis/
Moja babcia
Czy wy wiecie, czy wy wiecie,
że najlepsza jest na świecie
moja babcia?!
Umie zrobić coś z niczego,
wie, co lubię zjeść dobrego,
moja babcia!
Gdy mi smutno, to pocieszy
i na pomoc zawsze spieszy,
moja babcia!
Dla niej śpiewam dziś z radością:
kocham cię!
Zna bajeczki najpiękniejsze
i ma rady najcenniejsze,
moja babcia!
Umie bawić się i skakać.
Och, jak lubi figle płatać,
moja babcia!
Zawsze czuła i wspaniała,
jest po prostu doskonała,
moja babcia!
Dla niej śpiewam dziś z radością:
kocham cię!
Gdzie jest dziadek?
Gdzie jest dziadek, kto mi powie?
Gdzie się schował, tu czy tam?
Moja zguba wnet się znajdzie,
bo ja dziadka dobrze znam!
Może w aucie właśnie szpera
i w garażu spędza czas?
Lub wędruje gdzieś przed siebie,
przemierzając gęsty las?
Albo znowu majsterkuje,
postukując młotkiem w rytm?
Może karmnik znów buduje?
Dziadek to ma wielki spryt.
Szukam wszędzie i otwieram
po kolei wszystkie drzwi.
Nasza zguba na fotelu
właśnie sobie smacznie śpi.
Pójdźmy wszyscy do stajenki
Pójdźmy wszyscy do stajenki,
Do Jezusa i Panienki,
Powitajmy Maleńkiego,
I Maryję, Matkę Jego.
Witaj, Jezu ukochany,
Od Patriarchów czekany,
Od Proroków ogłoszony,
Od narodów upragniony.
Witaj Dziecineczko w żłobie,
Wyznajemy Boga w Tobie,
Coś się narodził tej nocy,
Byś nas wyrwał z czarta mocy.
Witaj, Jezu nam zjawiony,
Witaj, dwakroć narodzony,
Raz z Ojca przed wieków wiekiem,
a teraz z Matki Człowiekiem.
Wesoła choinka
Na gałązce choinkowej
wiszą dwa jabłuszka,
Przy jabłuszku pierwszym- pajac,
przy drugim- kaczuszka.
Pajac biały jest jak piekarz,
mąkę ma na brodzie.
A kaczuszka- złota, jakby
kąpała się w miodzie.
Popatrz mamo- woła Krysia-
jak ten pajac skacze!
A czy słyszysz- mówi mama
jak kaczuszka kwacze?
Pajac skacze, kaczka kwacze-
posłuchajcie sami.
A zajączek tuż, tuż obok,
rusza wąsikami.
Idzie, idzie Mikołaj
Idzie, idzie Mikołaj
Idzie tup, tup, tup.
Niesie, niesie prezenty
Słychać stuk, stuk, stuk.
Co to?! Co to??
Może klocki.
Co to?! Co to?!
Może Miś.
Co to?! Co to?!
Może Lalka.
Dowiesz się już dziś.
Dzień dobry, dzień dobry
Witaj pośród nas.
Jesteśmy ciekawi
Co w swym worku masz?
Mikołaju, Mikołaju
Usiądź sobie pośród nas.
Mikołaju, Mikołaju
Na prezenty czas.
Żyj zdrowo
Co dzień rano gimnastyka:
pompki i przysiadów kilka,
szybki spacer albo trucht –
tak dzień rozpoczyna zuch.
Ref.: Kto chce dobre zdrowie mieć,
o kondycję dba co dzień,
zawsze zdrowo się odżywia,
je owoce i warzywa.
Hulajnoga, rolki, rower,
no i basen w każdy wtorek.
Czasem na boisku mecz.
Ruch to bardzo ważna rzecz!
Ref.: Kto chce dobre zdrowie mieć...
Piękny uśmiech, radość w sercu
i pogodne nastawienie.
Świetny nastrój każdy ma,
kto o swoje zdrowie dba.
Ref.: Kto chce dobre zdrowie mieć...
Polska to nasz dom
Ref.: Polska to nasz dom,
i każdy to przyzna,
że przepiękna jest
ta nasza ojczyzna. 2x
Na południu góry
piętrzą się do nieba.
A woda w strumykach
cichuteńko śpiewa.
Ref.: Polska to nasz dom…
Na północy morze
falami szumiące.
W muszlach i bursztynach
się odbija słońce.
Ref.: Polska to nasz dom…
Miasta i miasteczka
żyją legendami,
a wiejskie zagrody
kuszą pejzażami.
Ref.: Polska to nasz dom…
W lasach dumnie stoją
pomniki przyrody.
W leśnym runie rosną
grzyby i jagody.
Ref.: Polska to nasz dom…
Ojczyzna
Włodzimierz Domeradzki
Wszystko dokoła:
dom i przedszkole,
fabryczne dymy,
żelazna kolej…
Kwiaty przy oknie,
klon koło bramy,
słoneczny uśmiech
kochanej mamy…
I las, co cieniem
dzieci zaprasza –
wszystko to Polska,
Ojczyzna nasza!
Przygotowania do zimy
Już bociany i jaskółki
są daleko, w ciepłych krajach,
jednak dużo różnych zwierząt
w zimie właśnie tu zostaje.
Ref.: Ma wiewiórka już spiżarnię
pełną szyszek i orzechów,
niedźwiedź szuka legowiska,
jeż się ukrył w suchych liściach.
Dni zimowe są tak mroźne
i wokoło śniegu tyle,
a sikorki, wróble, gile
muszą jakoś przetrwać zimę.
Ref.: Już dla ptaków są karmniki
i na wodę poidełka.
Dzieci o nich pamiętają
i o ptaki zimą dbają!
Czytaj z misiem
Siadaj szybko na dywanie,
coś pięknego dziś się stanie,
w wielki świat literatury
zaprowadzi ciebie miś.
Ref.: Dzisiaj czyta twoja pani,
ale jutro spróbuj ty,
zaproś misia na kolana
i opowiedz swoje sny/x2
Mały miś nas uczy wiele,
on jest naszym przyjacielem,
my choć kilka latek mamy
czytać chcemy przez dzień cały.
Ref.: Dzisiaj czyta twoja pani…
Mały miś nam wiele zdziała,
czyta z nami tata, mama
opowiada nam o świecie
pojąć tego nie możecie.
Czuciaki z Krainy Emocji
(sł. Natalia Łasocha, muz. Gabriela Gąsior, Wojciech Gąsior)
Gdzieś tam niedaleko
jest cudna kraina.
Tu każda emocja
swą podróż zaczyna.
To niezwykłe miejsce
usłane wyspami,
mieszkają w niej stworki
zwane Czuciakami.
Śmieszka doskonale
radość okazuje.
Empatek na co dzień
bardzo ci współczuje.
Gniewek w wielkiej złości
rzuca piorunami.
Markotek się w smutku
znów zalewa łzami.
Bojek ciągle w strachu
robi duże oczy.
Pan Łał tylko czeka,
aż go coś zaskoczy.
Wyniosła Brawojka
czuje wielką dumę.
A Pan Ble ze wstrętem
zawsze reaguje.
Kiedy Pan Zielonek
kisi się w zazdrości,
to Nudek aż wzdycha,
z nudów mając mdłości.
Tremek wciąż się wstydzi,
jakież ma rumieńce!
Lecz jego nie mogło
braknąć w tej piosence.
Wszystkie te Czuciaki
potężną moc mają.
Na nasze humorki
codzienne wpływają.
Jeśli chcesz je poznać,
to dłużej nie zwlekaj.
Kraina Emocji
już na ciebie.
Podajmy sobie ręce
Chociaż świat dokoła dziwny jest i wielki,
a my tacy mali, mali jak kropelki.
Ref.: Podajmy sobie ręce
w zabawie i w piosence,
w ogródku przed domem,
na łące znajomej.
Podajmy sobie ręce
przez burze i przez tęcze,
pod gwiazdą daleką,
nad rzeczką i rzeką.
Kiedy nagle z bajki zniknie dobra wróżka,
kiedy szary smutek wpadnie do fartuszka.
Ref.: Podajmy sobie...
Choć nas czasem dzielą nieprzebyte góry,
nieskończone drogi, zachmurzone chmury.
Ref.: Podajmy sobie...












