W dniu 16.11.2021 r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość posadzenia Dębu z okazji 100-lecia działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Praca strażaka, to godna służba „Bogu na chwałę i ludziom na pożytek”. Z narażeniem zdrowia i życia strażacy są gotowi nieść pomoc, za co powinniśmy być im wdzięczni.

W uroczystości wzięli udział: Strażacy z OSP w Stroniu z prezesem OSP Panem A. Plata, sołtys wsi Stronie - Pan S. Jedlecki, Pani dyr. L. Sułkowska, nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły oraz pracownicy obsługowi.

Dzieci oddziału przedszkolnego i klas I – III miały możliwość z bliska obejrzeć samochód i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o ich trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Z okazji Jubileuszu życzymy Strażakom naszej wioski wszelkiej pomyślności oraz samych sukcesów w pracy zawodowej i działalności społecznej.

z całą społecznością szkolną.