Wolontariusze SKC w Stroniu, wraz z opiekunami, zorganizowali i przeprowadzili kilka akcji dobroczynnych tej wiosny. Zachęcili uczniów do włączenia się w pomoc osobom samotnym, starszym i schorowanym z naszej parafii (lista osób do wglądu u przedstawiciela parafialnego oddziału Caritas) poprzez ofiarowanie produktów spożywczych oraz środków chemicznych do paczek wielkanocnych. Dary te są obecnie rozprowadzane przez siostrę Eliaszę wraz z innymi członkami parafialnej Caritas. Dziękujemy za pomoc w organizacji akcji.

Na terenie Szkoły natomiast, Wolontariusze i Sympatycy Caritas przybliżyli najmłodszym (Oddział Przedszkolny, klasa I - III) zwyczaje i zabawy dziecięce wywodzące się z kultury anglosaskiej (element lekcji kulturowej z języka angielskiego). Były to wyścigi drużynowe: Egg Hunt - Poszukiwanie jajek, Egg Rolling - Toczenie jajek, Egg and Spoon Race - Bieg z jajkiem na łyżce i dodatkowo kalambury, głuchy telefon, ozdabianie olbrzymiej pisanki z papieru. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone jajkiem czekoladowym oraz soczkiem. Dziękujemy za udział.