Na lekcjach języka angielskiego w listopadzie zrealizowano warsztaty z zastosowaniem DYKTAFONU (sprzęt pozyskany w ramach udziału w programie  Laboratorium Przyszłości). Uczniowie klasy 8 realizowali dwa zadania w parach: przeprowadzenie wywiadu ze sławnym polskim sportowcem (reporter i aktor), odsłuchanie nagranego dialogu, tutaj: skorygowanie błędnie skonstruowanych wypowiedzi i wadliwej wymowy. Następnie przygotowanie pytań do treści nagrania dla innej pary do odtworzenia i znalezienia konkretnych informacji.

Zadanie drugie polegało na użyciu słownictwa o tematyce "Edukacja". Uczniowie klasy 7 przygotowali wycieczkę po swojej szkole dla grupy obcokrajowców, wcieliwszy się w rolę: opiekuna grupy, który zadawał pytania gospodarzowi "kustoszowi" oraz nauczycieli wybranych przedmiotów opowiadających o charakterze swojej pracy w polskiej szkole. Zapis nagrań na DYKTAFONIE był następnie odtwarzany w grupach, analizowany poprawność formy wypowiedzi.