W 2022 roku Europejski Tydzień Kodowania odbył się w dniach od 8 do 23 października.

Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Może się w nią włączyć każdy, kto chce rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem – CodeWeek jest dla wszystkich. Akcja promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu, a także innych działaniach związanych z technologią.

W naszej Szkole uczniowie w trakcie tych dni korzystali ze strony Kodable, Run Marco oraz tworzyli gry w programie Scratch. Oprócz tego na zajęciach świetlicowych odbyło się kodowanie na dywanie.