1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jednocześnie upamiętniliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 w Kaplicy w Stroniu odprawiona została Msza święta. Następnie odbyło się spotkanie na sali gimnastycznej w Szkole. Pani Dyrektor Lucja Sułkowska powitała po wakacjach wszystkich uczniów, przekazała najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące rozpoczętego roku szkolnego, w tym kwestie dotyczące przestrzegania zasad sanitarno-epidemiologicznych.

Uczniowie klasy VIII przypomnieli najważniejsze wydarzenia dotyczące wybuchu II wojny światowej, w tym bohaterskiej obrony Polski we wrześniu 1939 roku. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

Po części oficjalnej, uczniowie spotkali się w klasach lekcyjnych z wychowawcami.