3 października bieżącego roku uczniowie kl. I zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Uczniowie  uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, których celem było rozbudzenie indywidualnych zainteresowań uczniów, pogłębianie nawyku czytania, promocja czytelnictwa i zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.

Nowi czytelnicy zostali zapoznani z regulaminem biblioteki, jej księgozbiorem. Pani bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy i zasadach wypożyczania, szanowania książek oraz zwróciła uwagę jak ważne dla rozwoju dziecka, ucznia jest czytanie. Następnie każdy uczeń samodzielnie wypożyczył sobie pierwszą książkę, do której  na pamiątkę otrzymał zakładkę.