W bieżącym roku szkolnym w oddziale przedszkolnym realizujemy Projekt „KSIĄŻKA (dla) PREDSZKOLAKA”, którego celem jest zapoznanie dzieci z kanonem literatury dziecięcej, aranżowanie zajęć mających na celu przybliżenie wartości książki i uczenie szacunku do niej.

Cele działań czytelniczych:

- kształtowanie umiejętności uważnego słuchania

- rozbudzenie potrzeby czytania

- rozwijanie wyobraźni

- zdobywanie wiedzy

- rozwijanie kreatywności

- rozwijanie twórczości literackiej i plastycznej

- wzbogacanie słownictwa

- ćwiczenie umiejętności pracy w zespole

- przekazywanie wartości i norm społecznych

- kształtowanie poczucia estetyki

- rozwijanie sprawności manualnej

- kształtowanie odpowiedzialności za własną pracę

- ćwiczenia dokładności, staranności w pracy

- rozwijanie umiejętności ekspresyjnego wyrażania własnych przeżyć

- wzrost zaangażowania rodziców do czytania dzieciom w domu.

• W naszej sali znajduje się „Kącik książek”, z którego dzieci mogą dowolnie korzystać.
  • Zorganizowaliśmy wystawę książek. Bardzo lubianym przez dzieci zwyczajem jest przynoszenie z domu ulubionych pozycji książkowych, opowiadanie o nich, wspólne czytanie.
  • Codzienne, o stałej porze dnia (po śniadaniu) odbywa się czytanie dzieciom bajek, baśni i opowiadań.

Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka nim trafi do rąk czytelnika, poznały etapy jej powstawania oraz dowiedziały się czym zajmuje się autor, ilustrator, introligator.

9 listopada 2023 r. brały udział w Dniu Postaci z Bajek - ZOBACZ ZDJĘCIA

Wykonały własne książeczki z bajkami - ZOBACZ FILM