Piłkarski sukces drużyny dziewcząt! Na podium rywalizacji powiatowej!

Październik przyniósł spore sukcesy piłkarskie naszej drużyny dziewcząt (rocznik 2010 i młodsze). Uczennice klasy VI, V i IV najpierw okazały się najlepsze w rywalizacji gminnej, a 18 października zajęły miejsce na podium w rywalizacji powiatowej.

Po mistrzostwie w gminie Łukowica, przyszedł czas na kolejny etap. Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce w piłce nożnej halowej dziewcząt (Igrzyska Dzieci) na szczeblu powiatu. Zawody zostały rozegrane w Mszanie Dolnej, do rywalizacji przystąpiło 11 najlepszych drużyn z powiatu limanowskiego.

W rywalizacji grupowej dziewczęta okazały się zdecydowanie najlepsze pokonując kolejno SP 3 Limanowa, SP Mszana Dolna i SP Zawadka. W rywalizacji finałowej wystąpiły trzy zespoły. Najlepsza okazała się drużyna SP Poręba Wielka. O drugie miejsce trwała wyrównana walka. Reprezentantki naszej Szkoły zremisowały z SP Kasinka Mała i po zaciętej walce przegrały dopiero w serii rzutów karnych.

Skład SP Stronie: Wiktoria Dziedzina, Martyna Wolińska, Elżbieta Migacz, Helena Augustynek, Zofia Augustynek, Karolina Malarz, Laura Bargieł, Ewelina Kuzar, Zuzanna Wajda, Patrycja Nalepa.