W niedzielę 20 marca rozpoczęła się astronomiczna wiosna, z kolei dzisiaj - 21.03.2022 świętujemy wiosnę kalendarzową, czyli odejście zimy i przywitanie budzącej się do życia przyrody. I z tej okazji uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami wybrali się do kina.  W kinie „Klaps” w Limanowej obejrzeliśmy komedię „Za duży na bajki”, poruszającą opowieść o chłopcu, który musiał stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu zrobił wielki krok w dorastanie. Historia opowiedziana jest językiem zrozumiałym i atrakcyjnym dla współczesnych dzieci. Po zakończeniu seansu, w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

W dniu 21marca również uczniowie klasy I,II i III wybrali się na wycieczkę do Nibylandii w Łącku.

Po powitaniu przez sympatyczne panie i zapoznaniu się z zasadami korzystania z urządzeń dzieci rozpoczęły radosną zabawę. Korzystały z tuneli, labiryntów, zjeżdżalni, basenu z kuleczkami. Największym powodzeniem cieszył się zjazd na tyrolce.

Po wyczerpujących, aktywnych zabawach ruchowych udały się na warsztaty plastyczne „Powitanie wiosny”.  Dzieci „malowały” zjawiska przyrodnicze kolorowymi farbami wykonanymi z jogurtów na suchym wafelku. Następnie można było posmakować swojego dzieła. Zmęczeni, pełni niesamowitych, niezapomnianych wrażeń i emocji uczniowie wrócili do szkoły.