Drużyny dziewcząt Szkoły Podstawowej w Stroniu najlepsze w gminie Łukowica w piłce ręcznej! Miejsce na podium w gminnej rywalizacji zdobyła drużyna chłopców.

W Igrzyskach Dzieci (rocznik 2010 i młodsze) wszystkie spotkania w gminnej rywalizacji wysoko wygrał zespół dziewcząt, uzyskując awans na zawody powiatowe. Zespół wystąpił w składzie: Zofia Augustynek, Laura Bargieł, Gabriela Bugajska, Wiktoria Dziedzina, Ewelina Kuzar, Dominika Leśniak, Elżbieta Migacz, Kalina Szpiech, Zuzanna Wajda.

Drużyna chłopców w tej kategorii wiekowej zajęła 3 miejsce (za SP Łukowica i SP Świdnik) w składzie: Radosław Dudziak, Grzegorz Gurgul, Ryszard Gurgul, Łukasz Kunicki, Szymon Kmak, Mateusz Majewski, Marcin Majewski, Wiktor Sędzimir, Norbert Wajda.

Warto podkreślić, że wcześniej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009) prawo do reprezentowania gminy Łukowicy uzyskała drużyna dziewcząt SP Stronie: Hanna Bugajska, Natalia Grzesiak, Weronika Grzesiak, Izabela Gurgul, Zofia Gurgul, Paulina Kunicka, Marcelina Sopata, Patrycja Wojnarowska, Aleksandra Zelek.