W grudniu 2019 roku, podczas Wielkiego Pożaru Lasów w Australii, SKC Stronie skontaktowało się z Korespondencyjnymi Przyjaciółmi ze szkoły w Gerogery, w miejscu również zagrożonym klęską żywiołową, z pytaniem w jaki sposób my Wolontariusze moglibyśmy ich wspomóc. Obcokrajowcy nie poprosili o nic dla siebie, jedynie o troskę nad ich ginącym światem unikalnych okazów flory lub fauny.

Oto wspomnienie: TUTAJ

I to zdjęcie):

Dopiero tej wiosny dostaliśmy podziękowanie i fotorelację od obdarowanego Rezerwatu Dzikiej Przyrody w Bonorong w Tasmanii:

Tłumaczenie: „Bardzo dziękujemy za piękną darowiznę w postaci „zastępczych toreb” dla małych torbaczy nadesłanych nam podczas okresu wielkiego pożaru lasów w Australii, z którym zmagaliśmy się w roku 2019! Byliśmy bardzo szczęśliwi, że je otrzymaliśmy a tym bardziej wzruszył nas fakt, że zostały wykonane przez dzieci w szkołach! Proszę przekazać nasze najszczersze podziękowania swoim kontaktom w Szkole Gerogery (NSW, Australia) jak również w szkole w Polsce.

Bez pomocy niesamowitych ludzi, takich jak wy, po prostu nie bylibyśmy w stanie kontynuować naszej pracy, aby ratować, rehabilitować i wypuszczać na wolność tak wiele zwierząt rocznie.

Jeszcze raz dziękuję za wspaniałą życzliwość!

Najcieplejsze pozdrowienia,

Kat