Rok szkolny 2021/2022 oficjalnie można już uznać za zakończony. Pożegnanie ze Szkołą miało miejsce w piątek 24 czerwca 2022 r. Uczniowie naszej Szkoły otrzymali świadectwa, a wraz z nimi promocję do kolejnej klasy.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy Mszą świętą, a następnie udaliśmy się do Szkoły, aby uroczyście pożegnać Absolwentów klasy VIII, którzy tego dnia opuścili naszą Szkołę. Na początku, ustępujący poczet sztandarowy przekazał Sztandar Szkoły Podstawowej w Stroniu na ręce młodszych uczniów z kl. VI. Następnie koledzy i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego przekazali swoje funkcje na ręce nowego Zarządu SU, który złożył ślubowanie.

Po części oficjalnej rozpoczęła się uroczysta akademia, w czasie której Absolwenci klasy VIII żegnali się z Panią Dyrektor i Gronem Pedagogicznym składając podziękowania za przekazaną wiedzę i sprawowaną opiekę. Następnie klasa VII pożegnała swoich starszych kolegów i koleżanki w zabawnym programie artystycznym.

Po części artystycznej, głos zabrała Pani Dyrektor i życzyła Absolwentom wielu sukcesów w nowych szkołach, następnie wręczyła uczniom z najwyższymi wynikami listy gratulacyjne, dyplomy i nagrody książkowe. Pani Dyrektor skierowała słowa podziękowania i pożegnała Uczennice z Ukrainy: Elizabeth Tsiusmak, Bogdanę Gergush, Yuliię Gergush oraz Sofiję Tsiusmak, które opuściły naszą Szkołę.

Po apelu wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa i życzyli udanych wakacji.

Wszystkim wypoczywającym życzymy zdrowych, bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji.

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!

Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Stroniu