W dniu 12 maja 2022 r. odbyła się wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego do Limanowej. Na początku udaliśmy się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Celem wizyty było zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu, uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów. Przedszkolaki dowiedziały się jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa oraz utrwaliły numery alarmowe. Obejrzały również wyposażenie pojazdów, niezbędny do pracy sprzęt ratowniczy oraz specjalne ubranie ochronne strażaka, w którym strażacy prowadzą działania ratowinczo-gaśnicze. Mogły przymierzyć hełm strażacki oraz zobaczyć jak strażak podczas alarmu zjeżdża specjalnym ześlizgiem (po rurze) do garażu, w którym znajdują się samochody bojowe. Po tak ciekawym spotkaniu, dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie.

Następnie odwiedziliśmy Lecznicę Weterynaryjną. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształcenie podstaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadamianie, że zwierzęta, też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Dzieci poznały narzędzia medyczne niezbędne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądnęły gabinet weterynarza  wraz jego wyposażenie. Na zakończenie spotkania dzieci zgodnie stwierdziły, iż posiadanie zwierzaka w domu wymaga odpowiedzialności i troski, a zawód weterynarza jest fascynujący a zarazem trudny i wymaga wieloletniej nauki i przygotowania.