W dniu 12.10.2021 r. uczniowie klas I – III wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wycieczka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę".

W czasie wyjazdu zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie. Weszliśmy do krypty Marszałka J. Piłsudskiego oraz pary prezydenckiej. Pani przewodnik oprowadzała nas po Dziedzińcu Zamku, opowiadając ciekawe legendy związane z Krakowem. Przeszliśmy również przez Smoczą Jamę, aby zobaczyć Smoka Wawelskiego.

W drodze do Rynku Głównego zobaczyliśmy Okno Papieskie oraz Collegium Maius (grający zegar).

Kolejnym ciekawym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Bazyliki Mariackiej. Podziwialiśmy arcydzieło rzeźbiarskie późnego gotyku – nowy ołtarz główny dłuta Wita Stwosza, ufundowany przez rajców miejskich. Następnie udaliśmy się do Galerii Sztuki w Sukiennicach.

Po obiedzie pojechaliśmy do Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema. Ten sensoryczny park edukacyjny wzorowany jest na parku w Norymberdze. Dzieci mogły korzystać z ok. 60 urządzeń edukacyjnych z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Ponadto oglądaliśmy film pt. „Na skrzydłach marzeń” wyświetlany na półkolistym ekranie w Planetarium. To  niezwykła przygoda o historii lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem i … statkiem kosmicznym. Odkrywaliśmy tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. Bogata grafika, piękna muzyka i poetycka narracja sprawiły, że ten spektakl był wyjątkowym dziełem sztuki.