W środę 11.05 uczniowie klasy V wraz z wychowawcą i nauczycielem opiekunem wybrali się na pieszą wycieczkę do stadniny koni "KoniGórka" w Łukowicy.
O godzinie 08:00 wyruszaliśmy spod szkoły, tuż przed godz. 09:00 dotarliśmy do stadniny. Właścicielka obiektu Pani Sylwia Mądzelewska- Pietrzak zaprosiła nas do stajni, abyśmy zobaczyli jak przygotowuje konia do jazdy i jak wyglądają podstawowe akcesoria jeździeckie. Gdy koń rasy "Tinker" był już przygotowany do jazdy, udaliśmy się na specjalny ogrodzony plac, na którym dzieci odbywały przejażdżki. Pozostali uczniowie w oczekiwaniu na swoją kolej jazdy piekli kiełbaski lub relaksowali się na placu zabaw, miały też okazję poznać niezwykłe psy rasy chin japoński a także wilczarza irlandzkiego, który onieśmielał swoją olbrzymią posturą, ale okazał się niezwykle spokojnym towarzyszem zabaw. Pod koniec naszego pobytu w stadninie Pani Sylwia oprowadziła nas po stajni, pokazała pozostałe konie, wyjaśniła czym się je karmi, chętni mogli nawet spróbować jak smakuje specjalna pasza dla koni. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i zadawały pytania dotyczące hodowli koni. Pełni pozytywnych wrażeń opuściliśmy "KoniGórkę" i udaliśmy się do Parku Podworskiego w Łukowicy, w którym dzieci odpoczęły przed wyruszeniem w drogę powrotną do Stronia.