W dniu 3 czerwca 2022 r. odbył się XIV Gminny Konkurs Języka Angielskiego w GOK w Łukowicy zorganizowany przez anglistów uczących w szkołach podstawowych na terenie gminy Łukowica. Uczniowie klas 4-8 po wewnątrzszkolnych eliminacjach podeszli do testu obejmującego słownictwo, gramatykę, funkcje językowe oraz rozumienie tekstów pisanych na poziomie swojej klasy. Szkołę podstawową w Stroniu reprezentowały 3 dziewczynki i 2 chłopców wyróżniających się bardzo dobrą znajomością języka i zasad gramatycznych. Ostatecznie w kategorii klas piątych pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Dziedzina, na miejscu drugim (z różnicą 1 punktu) znalazła się Kalina Szpiech. Pozostali uczestnicy otarli się o podium, po dogrywce zajęli to wyjątkowe czwarte miejsce. Przedstawicielom z SP Stronie gratulujemy odwagi, wytrwałości w nauce języka obcego oraz wysokich wyników.