Zgodnie z postanowieniem polskiego Sejmu, 2022 rok został uznany rokiem Marii Konopnickiej.

Maria Konopnicka to polska pisarka, uznawana za jedną z najwybitniejszych poetek okresu realizmu. Publicystka, tłumaczka, nowelistka, krytyczka literatury, aktywistka społeczna oraz autorka utworów dla dzieci.

Z okazji 180 rocznicy urodzin autorki w naszej szkole w czwartek 19.05.2022 r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy wiedzy dla uczniów klas IV- VIII  „Życie i twórczość Marii Konopnickiej”, natomiast w poniedziałek 23 maja 2022 r. wysłuchaliśmy niektórych wierszy z bogatego zbioru autorki w ramach konkursu recytatorskiego, w którym wzięli udział uczniowie kl. I-III oraz oddziału przedszkolnego.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac pisemnych jak również odważnego, zasługującego na wielkie brawa występu najmłodszych uczestników w konkursie recytatorskim.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy, nagrody i drobne upominki ufundowane przez organizatorów: p. C. Plata, p. Z. Kunicką, p. E. Jonik i częściowo Radę Rodziców.

WYNIKI KONKURSÓW:

Konkurs czytelniczy wiedzy kl. IV-VIII „Życie i twórczość Marii Konopnickiej”

I miejsce         –   Jan Bachowski       -   kl. VI

II miejsce        –   Julia Wilk                -   kl. IV

III miejsce       –   Marcelina Sopata   -   kl. VI

Konkurs recytatorski kl. I-III i oddziału przedszkolnego „Twórczość Marii Konopnickiej”

I miejsce ex aequo – Hanna Hybel, Anastazja Kożuch, Rita Rudnicka, Dorota Spyrka – oddział przedszkolny

Liliana Dziedzina    -  kl. I

Jan Gryźniak, Piotr Wilk   - kl. III

II miejsce ex aequo  – Karolina Malarz, Antonina Plata – kl. II

III miejsce ex aequo – Franciszek Augustynek, Karina Kunicka  - kl.. I

Wiktor Kowalczyk  - kl. III

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych miejsc i udziału w konkursie.