W okresie od 19.04.2021 do 07.05.2021 r. Szkoła Podstawowa w Stroniu uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie ekologicznym ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” we współpracy z Green Office Ecologic. Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami.

W ramach działań na zajęciach z wychowawcą, technice, edukacji przyrodniczej,  uczniowie uczestniczyli w zajęciach online, oglądali prezentacje i filmiki dotyczące szkodliwego wpływu elektrośmieci na środowisko.

Końcowym efektem była zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Rodzice i dziadkowie pomogli w transporcie odpadów do szkoły.

Zebraliśmy 1265 kg zużytego sprzętu i otrzymaliśmy bon w wysokości 190 zł do wykorzystania na zakup sprzętu sportowego.

Dnia 10.05.2021 Firma Green Office Ecologic podjechała do szkoły autem firmowym i zabrała odpady do recyklingu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektrośmieci.