Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Dzień ten został ustanowiony  z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała dla dzieci i młodzieży. Data 29 września to dzień urodzin autorki.

Głównym celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu.

W naszej Szkole cała społeczność szkolna wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Głośne czytanie rozpoczęło się już o godz. 8.15 i trwało z przerwami do godz. 11.30. Uczniowie poszczególnych klas i oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielami czytali wybrane fragmenty z bogatego zbioru twórczości Janiny Porazińskiej.