Uczniowie klasy piątej wraz z nauczycielką techniki realizując treści podstawy programowej przestąpili do obchodu Dnia Produktu Polskiego w listopadzie 2023 roku wykonując drobne prace techniczne w drewnie, metalu oraz tekstyliach, rozprowadzając swoje produkty podczas Kiermaszu Mikołajkowego. Z pomocą rodziców, zwłaszcza pani Alicji Plata, która zorganizowała dla dzieci wirtualną wizytę w szwalni obuwia, piątoklasiści mogli zobaczyć, jak wygląda praca szewca, praca z maszyną do szycia skóry, aby w konsekwencji przystąpić do konkursu wieńczącego Dzień Produktu Polskiego zorganizowanego przez Fundację Owocna z Myślenic.

Tegorocznym tematem przewodnim był... przemysł skórzany, a uczestnicy poprzez swoje działania, wycieczki lub wywiady szukali odpowiedzi na pytanie "Co się kryje pod skórą ekologii?". Uczestnicy konkursu mieli przedstawić swoje pomysły oraz dorobek w postaci dwuminutowego filmiku MP4.

ZOBACZ FILM

Szkoła Podstawowa w Stroniu otrzymała wyróżnienie za udział w całym przedsięwzięciu i konkursie.