To irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca przyciąga uwagę ludzi na całym świecie. Dzień Świętego Patryka to wspaniała okazja aby połączyć naukę słownictwa, poszerzanie wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego z dobrą zabawą. Poznajemy zwyczaje panujące w innych krajach, wspólnie wykonujemy zadania, gramy w gry językowe, śpiewamy piosenki po angielsku.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się kim dla mieszkańców Irlandii jest Święty Patryk, poznali życiorys i legendy związane z tą postacią. Rozwiązywali multimedialne quizy ze słownictwem związanym z Dniem Św. Patryka, zwyczajami panującymi w Irlandii, pracowali z tekstem, śpiewali piosenkę o irlandzkich skrzatach.

Najmłodsi również obejrzeli krótki filmiki o tradycjach w dniu św. Patryka. Dzieci poznały słownictwo związane z tym dniem, potem musiały znaleźć wyrazy w wykreślance i rozwiązać krzyżówkę. Starsze klasy również obejrzały film o tradycjach, potem rozwiązali quiz i krzyżówkę.