Gościliśmy w naszej Szkole zaprzyjaźnionych nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Nowej Południowej Walii w Australii. Przez dziesięć ostatnich lat uczniowie SP w Stroniu prowadzą korespondencję i wymianę projektów z uczniami Gerogery Public School. Państwo Lynette i Sephen Broomfield już trzeci raz odwiedzili naszą Szkołę i za każdym razem przeprowadzili wraz z nauczycielką języka angielskiego lekcje kulturowe o swoim kraju.
Wizytę rozpoczęliśmy od powitania Gości przez p.Dyrektor, nauczycieli oraz uczniów. Następnie uczniowie mogli obejrzeć prezentację o Australii i wziąć udział w quizie z nagrodami. Były również  piosenki i pytania po angielsku. Na poszczególnych lekcjach odbyły się pogadanki i warsztaty z uczniami. Goście opuszczali nas bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani spotkaniem.