Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024 odbyło się w dniu 4 września 2023 r. uroczystą akademią w Szkole, podczas której przypomniano najważniejsze wydarzenia dotyczące wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych bohaterów, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała w imieniu całej społeczności szkolnej nowego Dyrektora Pana Krzysztofa Pyrdoł, który w swoim wystąpieniu zawarł m.in. życzenia, aby rozpoczynający się nowy rok szkolny był dla wszystkich bezpieczny, pomyślny i obfitujący w sukcesy.
Po zakończeniu akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, a następnie wszyscy zgromadzili się w kaplicy na Mszy św. inauguracyjnej.