W związku z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza w ramach działań charytatywnych realizowanych przez Szkolne Koło Caritas naszej Szkoły, w dniu 4.12.2017r. zostały przeprowadzone:

*  warsztaty z uczniami klasy I i dziećmi oddziału przedszkolnego na temat "Zwyczajów Świątecznych" połączone z ozdabianiem choinki piernikami.

*  w kl. II i III - konkursy czytelnicze na podstawie przeczytanych bajek i ciekawostek.

W dniu 5.12.2017r. dzieci oddziału przedszkolnego powitały Św. Mikołaja piosenką i wierszem, a wolontariusze przedstawili scenkę ukazującą ich pracę i rolę w dzisiejszym świecie. Na zakończenie spotkania Dyrektor Szkoły podziękowała wolontariuszom i sympatykom wolontariatu za przygotowanie części artystycznej, rodzicom za upieczenie pierniczków i dostarczenie ozdób piernikowych oraz nauczycielom włączającym się w każdą akcję wolontariuszy. Następnie Św. Mikołaj skierował swoje kroki do dzieci oddziału przedszkolnego i uczniów Szkoły w celu obdarowania ich niespodziankami.

W godzinach wieczornych (godz.17.00) wolontariuszom podczas Mszy Św. zostały uroczyście wręczone legitymacje Szkolnego Koła Caritas.