Dzisiaj w naszej Szkole świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas uroczystej akademii o godzinie 11.11, wspólnie z przybyłymi Gośćmi odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego", przyłączając się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Uczniowie przybliżyli pokrótce historię przodków walczących o suwerenność naszej Ojczyzny, odśpiewali pieśni o charakterze patriotycznym, przedstawili sylwetki rodziny Marszałkowiczów pochodzącej ze Stronia, zasłużonej w walkę o niepodległość Polski. Podsumowaniem uroczystości było zabranie głosu przez p. Dyrektora Krzysztofa Pyrdoł, Księdza Proboszcza Jana Gajdę, Wójta Gminy Łukowica p. Bogdana Łuczkowskiego oraz wspólne odśpiewanie „Roty”.