We wtorek 22 czerwca 2021 r uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią pokonali pieszo trasę 10 km do Łukowicy i z powrotem, która była niemałym wyzwaniem po okresie długotrwałego nauczania zdalnego i przebywania w domu, a dodatkowo prażącego słońca.

Na początku uczniowie zapoznali się z działalnością, pracą bibliotekarza i zasadami korzystania ze zbiorów Biblioteki Publicznej w Łukowicy. Następnie udaliśmy się do Małęj Galerii w GOKSiT, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć przepiękną wystawę malarstwa i spotkać się z autorką obrazów Panią Małgorzatą Dudka. Kolejnym etapem wycieczki było skorzystanie z atrakcji znajdujących się w Parku Podworskim m.in. Tężni Solankowej.  Przed wyruszeniem w drogę powrotną wstąpiliśmy do lodziarni na pyszne, zimne lody.