19 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 3-5 udali się do Limanowskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. ”Dzieci sieci” przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia.

Aktorzy w interesujący, wyrazisty sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie Internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzestrzeń bywa bardzo niebezpieczna i należy się nauczyć w niej funkcjonować, zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegali przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl nawiązuje do cyberprzemocy i skutków jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w Internecie. Porusza problem hejtu, korzystania we właściwy sposób z portali społecznościowych.

Przedstawienie skłania do refleksji nad rolą przyjaźni, potrzeby akceptacji, radzenia sobie  z przeciwnościami. Uczy, że nic nie zastąpi realnego kontaktu z drugim człowiekiem.

Nie ufaj wirtualnej rzeczywistości !

Korzystaj z osiągnięć techniki XXI wieku w odpowiedzialny sposób!

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w przedstawieniu pt. "Hejter", wystawianym przez teatr profilaktyczny ALERT z Wrocławia. Zadaniem teatru jest efektywne  informowanie,  mówienie o aktualnych zagrożeniach i skłanianie do podejmowania właściwych wyborów. Spektakl poruszył także obecnie już powszechne i groźne zjawisko, które jest hejtem

Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie , które zmusiło ich do refleksji nad własnym zachowaniem oraz tym, w jaki sposób traktują innych.