SPOTKANIE ABSOLWENTÓW SZKOŁY

rocznik 1992

W dniu 7 kwietnia 2018r. odbyło się spotkanie absolwentów Szkoły, którzy 25 lat temu otrzymali świadectwa ukończenia klasy VIII.
Było to już piąte spotkanie absolwentów.

Na wstępie w pobliskiej Kaplicy została odprawiona Msza Św. Ksiądz proboszcz Jan Gajda przypomniał nazwiska absolwentów, którzy zmarli oraz modlił się o zdrowie i pomyślność dla wszystkich biorących udział w uroczystości.

Dalsza część spotkania odbyła się w budynku Szkoły Podstawowej w Stroniu. Absolwenci i Grono Pedagogiczne wraz z ówczesnym i obecnym dyrektorem w swoich wspomnieniach wrócili do magicznych chwil w tutejszej Szkole.

Wystawa fotografii prezentowana na przewiązce Szkoły wprowadziła wszystkich w dobry nastrój. Seniorzy korzystając z okazji obejrzeli wnętrze Szkoły. Zaskoczeniem dla absolwentów była część dobudowana wraz z przestronną salą gimnastyczną.

Absolwenci na pamiątkę wspólnego spotkania na ręce dyrektora wręczyli pamiątkową statuetkę z napisem: "Wszystko było nie tak dawno choć minęło wiele lat. Przeleciała także młodość karuzela dawnych lat. Pozostały dziś wspomnienia, które echem niesie wiatr. To spotkanie jest nadzieją na powroty w dawny świat", oraz sporządzili wpis w kronice Szkoły.

Zabawa i znakomite relacje uczestników podczas przekazywania szkolnych figli bawiły nas do północy.

Wykonano pamiątkowe zdjęcia, które umieszczone zostaną w kąciku "Spotkania po latach..."

Współorganizatorami uroczystości były: J. Augustynek, E. Jonik, E. Nalepa, W. Oleksy, M. Ryś.

Spotkanie przyniosło wszystkim radość z odzyskanego czasu.

L. Sułkowska