W dniu 8 września 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Stroniu obchodziliśmy ważne wydarzenie, jakim jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej przeprowadzili szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Następnie uczniowie starszych klas wysłuchali wykładu „Bezpieczeństwo i odpowiedzialność” przygotowanego przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. W dalszej części spotkania przedstawiciel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej wygłosił prelekcję pt.: „Środki psychoaktywne – narkotyki, alkohol – pierwsza pomoc”. Na zakończenie przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne z wykorzystaniem narkogogli i alkogogli wizualizujących stan po spożyciu tych substancji psychoaktywnych.
Włączenie się w tę ważną inicjatywę, jaką jest ratowanie życia oraz dbanie o zdrowie własne i innych, dostarczyło dzieciom i młodzieży wiedzy na temat bezpieczeństwa i uzależnień, co w przyszłości na pewno pozytywnie wpłynie na ich świadomość i postawę w codziennym życiu.

Dziękujemy zaproszonym Gościom za przybycie oraz bardzo ciekawą formę przekazu informacji.