W dniu 15.11.2023r. biblioteka szkolna gościła uczniów klasy pierwszej. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście i oficjalnie zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. To właśnie w tym momencie rozpoczęła się ich przygoda z książką z biblioteki szkolnej. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem.

W pierwszej części zaproszony gość Pani Celina Plata przedstawiła zalety płynące z czytania książek oraz zapoznała najmłodszych z prośbami książek. Poznali oni podstawowe zasady korzystania z księgozbioru naszej biblioteki, wypożyczania i oddawania książek. Uczniowie odpowiadali na pytania prowadzących, rozwiązywali zagadki, a także wysłuchali pięknego wiersza. Dostrzegli również różnice między biblioteką publiczną, biblioteką szkolną a księgarnią.

Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę w szkolnej bibliotece.  

Na zakończenie Pan Dyrektor wręczył wszystkim pierwszoklasistom dyplomy i książeczki przygotowane przez Panią Annę Hybel.

Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.