W miesiącu wrześniu zajęcia świetlicowe odbywały się zgodnie z plan pracy. W pierwszym tygodniu omówiliśmy zasady zachowania w świetlicy szkolnej. Stworzyliśmy kodeks świetliczaka, który uczniowie zaakceptowali i zobowiązali się do jego przestrzegania. Dzieci wykonywały prace plastyczne dotyczące pożegnania wakacji, bardzo chętnie wypowiadały się na temat swoich wakacyjnych podróży i wspomnień. Przypomnieli sobie zasady poruszania się w drodze do i ze szkoły. Pomogły w tym quizy i zagadki wyświetlane na tablicy multimedialnej. Uczniowie uczyli się przez zabawę grając w grę ”Czy znasz znaki drogowe”.  W związku z akcją ekologiczną „Sprzątamy dla Polski” poruszaliśmy tematy związane z ochroną środowiska, uczyliśmy się segregacji  śmieci a podczas wyjść na podwórko szkolne mieliśmy okazję do poznania gatunków drzew rosnących w pobliżu szkoły. 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Sprzyjająca pogoda pozwoliła na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie grali w piłkę, korzystali z placu zabaw oraz siłowni znajdującej się na podwórku szkolnym.

Wrzesień to czas nadejścia jesieni, w związku z tym, na naszej świetlicy nie zabrakło zajęć związanych z tą porą roku. Dzieci wykonywały sówki z szyszek, baletnice wyklejane z jesiennych liści i kolorowanki tematyczne.

Wspólne gry i zabawy przyczyniły się do integracji uczniów z klas 1-3.