W dniu 28.09.23 uczniowie klas 4 - 7 udali się na wycieczkę do Ciężkowic, gdzie zwiedzali „Skamieniałe Miasto” wraz z przewodnikiem, miejsca ze zlepieńcami ciężkowickimi w  Ciężkowicko - Rożnowskim Parku Krajobrazowym. Trasa wiodła od Źródła Dobrej Wody, poprzez Wąwóz Harcerzy, Warownię Dolną i Górną, aż do dawnego kamieniołomu. Orzeł, Żółw, Słoń, Pieczarki, Mrówkojad, Flakon, Pianino, Jajo Żółwia, Piekiełko, Nora Borsuka, Borsuk, Pustynia, Spacer edukacyjny połączony z zadaniami, questami, rebusami, krzyżówkami, uzupełnianiami, naklejkami, konkursami i nagrodami dla grup wiekowych prowadzącymi przez przewodnika-animatora. W dalszym ciągu wycieczki uczniowie mogli sprawdzić swoich sił w parku linowym. Wycieczka została uwieńczona spacerem w Parku Zdrojowym w Ciężkowicach.