W dniu 22.09.2023 r. uczniowie klasy II i V wzięli udział w wycieczce do Nowego Targu.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Podhalańskiego, które mieści się w budynku ratusza. Uczniowie poznali historię Podhala i Nowego Targu. Mieli również możliwość obejrzeć kolekcję cechowego rzemiosła i zapoznać się z znikającymi zawodami: garncarza, kuśnierza, bednarza, snycera, szewca, kapelusznika, stolarza, kowala. Obejrzeli krótki film dotyczący sposobu wyrabiania oscypków.

W Muzeum Drukarstwa dzieci oglądały unikatowy zabytek techniki – maszynę drukarską z napędem ręcznym z roku 1848. Poznały tajniki obsługi tej maszyny, pracę drukarza, zecera i introligatora. Ponieważ pogoda dopisywała dzieci udały się ścieżką edukacyjną początkowo przez las, a następnie po drewnianych pomostach na platformę widokową „Bór na Czerwonem” skąd rozpościera się widok na Tatry, Gorce i malownicze torfowisko. Ciekawym i niezaplanowanym momentem tej wycieczki była obserwacja na terenie lotniska Aeroklubu Podhalańskiego startu szybowca. Wyczekiwaną przez dzieci atrakcją była wizyta w parku trampolin, a w drodze powrotnej pyszne lody.