Dnia 12 czerwca 2019 r. uczniowie klas V - VII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę "Śladami Ojca Mateusza" do Sandomierza. Wyjazd rozpoczął się bardzo wcześnie bo już o 6.00 rano. Po dotarciu na miejsce zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej, skąd mogliśmy podziwiać piękna panoramę miasta. Następnie udaliśmy się do Sandomierskiej Bazyliki Katedralnej oraz do Muzeum Diecezjalnego Jana Długosza. Tam oglądaliśmy ciekawe ekspozycje min. Mini książeczkę z bajkami Adama Mickiewicza, średniowieczna porcelanę, bucik chiński, bułeczkę z czasów Potopu Szwedzkiego, rękawiczki królowej Jadwigi oraz stopy słonia. Po wizycie w Muzeum uczniowie mieli czas wolny na ciepły posiłek, zakup pamiątek oraz odpoczynek. Po przerwie odwiedziliśmy Zbrojownie, gdzie uczniowie wcielili się w rolę Krzyżaków, królowej, króla, Zawiszy Czarnego oraz Litwinów i odegrali scenkę Bitwy pod Grunwaldem. Śmiechu było co nie miara. Po inscenizacji wszyscy mogli przymierzyć średniowieczne stroje, zbroje czy hełmy. Po wizycie w Zbrojowni przyszedł czas na podziemna trasę pod sandomierskimi kamieniczkami, ratuszem i płytą rynku głównego. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Około godziny 19.00  powróciliśmy do domów. Była to ciekawa i pełna wrażeń wycieczka. A oto fotorelacja: