W dniu 4 października 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej i trzeciej odbyli wycieczkę do Starego Sącza.
Pierwszym bardzo ważnym miejscem zwiedzania był Ołtarz Papieski w Starym Sączu – budowla architektoniczna o charakterze sakralnym, której centralnym elementem jest ołtarz - stół ofiarny. W 1999r. Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał na starosądeckich błoniach kanonizacji błogosławionej Kingi. Ołtarz ten jako jedyny w Polsce pozostał na miejscu swojego powstania.
Następnie uczniowie udali się do Muzeum Jana Pawła II, które mieści się w Ołtarzu Papieskim. Pomieszczenie, gdzie w czasie uroczystości kanonizacyjnych bł. Kingi w czerwcu 1999 roku znajdowała się zakrystia dla kardynałów i biskupów zostało przeznaczone na Muzeum ku czci Papieża - Polaka. Uczniowie mogli  zobaczyć tam między innymi pamiątki z wizyt apostolskich np.: Karty wstępu do sektorów na Msze Św. z Ojcem Świętym, notatki prasowe, przypinki, plakietki, medale pamiątkowe, przedmioty należące do św. Jana Pawła II.
Kolejnym punktem było „zdobycie” leśnego molo. Ścieżka w koronach drzew w Starym Sączu, zwany leśnym molo to nowa atrakcja turystyczna województwa małopolskiego i Kotliny Sądeckiej. Znajduje się na Miejskiej Górze, wzniesieniu górującym nad Starym Sączem. Wspinając się w  górę  uczniowie napotkali przeszklone kule. Gdy do nich weszli okazało się, że wewnątrz znajduje się informacja, która jest związana ze ścieżką dydaktyczną dotyczącą płazów. Ścieżka na leśne molo kończy się tarasem widokowym na Stary Sącz, Beskid Niski oraz Beskid Sądecki. Przy wspaniałej słonecznej pogodzie widoki były niesamowite. Następnie uczestnicy wycieczki pojechali do Brzeznej do Sali Zabaw - Nibylandii. Tam oprócz mnóstwa wspaniałych zabaw wśród: piłek w suchym basenie, toru przeszkód, ściany wspinaczkowej czekały również warsztaty plastyczne - „Las w słoiku”, prowadzone przez animatorki Nibylandii. Na zakończenie wspaniałej wycieczki każdy uczestnik otrzymał pyszne lody. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.