"Wymagajcie od siebie, choć inni od was nie wymagają" (JP II)- czyli warto dodatkowo uczyć się języka obcego.

W Małopolskim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2019 / 2020 uczennica klasy ósmej, Julia Gurgul, wykazująca się obszerną wiedzą z zakresu słowotwórstwa, gramatyki i leksyki języka angielskiego, biegłością w tworzeniu spójnych wypowiedzi ustnych i pisemnych, zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu.

Gratulujemy wysokiego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów.

9 stycznia 2020 kilku uczniów klas I - III wzięło udział w olimpiadzie "Olimpusek z języka angielskiego, sesja zimowa".

Zadaniem uczniów było dokonanie wyboru właściwych odpowiedzi do 21 zadań zamkniętych. Poziom trudności był wysoki, dzieci wykazały się nie tylko dużą znajomością języka angielskiego ale przede wszystkim umiejętnością czytania w języku obcym ze zrozumieniem (zwłaszcza uczniowie klasy pierwszej), analizowaniem zdań i dokonywaniem sensownych i poprawnych gramatycznie odpowiedzi.

Wyrazy podziwu dla najmłodszych!