W miesiącu październiku świetlica szkolna działała zgodnie z przyjętym planem. Wykorzystywaliśmy każdą okazję, żeby jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Uczniowie grali w piłkę nożną, koszykówkę. Wzmacniali swoje mięśnie korzystając z zewnętrznej siłowni. Podczas gier i zabaw korzystali z boiska oraz szkolnego placu zabaw.

W czasie niepogody uczniowie wykonywali prace plastyczne poznając różne techniki – malowanie farbami, wyklejanki, wydzieranki. Podczas zajęć wykonali piękne stemple z ziemniaków było to doskonałą zabawą i sprawiło uczniom mnóstwo radości.  Uczniowie oglądali również film pt.: „W głowie się nie mieści”  i na jego podstawie rozmawialiśmy o emocjach pojawiających się w życiu każdego człowieka oraz o sposobach radzenia sobie ze złością i smutkiem.

Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w śpiewaniu – karaoke.

10 października obchodziliśmy DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH.  W związku z obchodami Święta Komisji Edukacji Narodowej rozmawialiśmy na temat pracy nauczycieli. Wspólnie uczyliśmy się piosenki „Dla Nauczyciela”. Uczniowie spędzali czas na świetlicy wykorzystując klocki i zabawki dostępne w kącikach zainteresowań.