W trakcie grudniowych zajęć uczniowie samodzielnie uruchomili drukarkę, założyli nowy wkład drukujący, wypoziomowali platformę roboczą, skalibrowali i zaktualizowali niezbędne oprogramowanie. Na zajęciach projektowali ozdoby choinkowe na jarmark bożonarodzeniowy. W trakcie zajęć świetlicowych układali ozdoby z koralików, a do ich prasowania wykorzystano żelazko zakupione w ramach projektu.  Ponadto kontynuowano układanie samochodu z klocków lego. Na zajęciach technicznych uczniowie korzystali z pistoletu do kleju na gorąco, który służył im do wykonania stroików oraz ozdób.

Dodatkowo  szkoła wykorzystuje zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości sprzęt nagłośnieniowy oraz aparat fotograficzny w trakcie wszystkich obchodów szkolnych uroczystości, apeli i konkursów.