W Szkole Podstawowej w Stroniu została otwarta wystawa poświęcona Generałowi Emilowi Fieldorfowi  ps. Nil. Wystawę można obejrzeć dzięki uprzejmości Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.  Zaprezentowane materiały  pochodzą ze zbiorów prywatnych  bratanicy generała, Marii Fieldorf, współautorki książki o Nilu. Przedstawiają  najważniejsze wydarzenia z życia generała, zilustrowane licznymi zdjęciami i dokumentami, wśród których znalazły się także  fakty ze  sfingowanego procesu, w wyniku którego został skazany na śmierć.

Dzięki rodzinie generała, która kultywowała pamięć o zmarłym, nawet w czasach kiedy było to niewygodne politycznie możemy poznać niezwykłą biografię, szefa Kedywu i zastępcą Dowódcy Armii Krajowej a także  Komendanta organizacji „NIE”(podległość).

Zbiory wzbogacono o materiały edukacyjne  opracowane przez dyrektora szkoły Lucję Sułkowską. Pierwszymi zwiedzającymi wystawę byli uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej w Stroniu, którzy jeszcze przed otwarciem wystawy mogli poznać biografię jednego z żołnierzy „wyklętych”.

18 maja 2016r. dyrektor Szkoły Lucja Sułkowska zaprezentowała wystawę uczniom klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Świdniku. Uczniowie z zainteresowaniem i zaciekawieniem obejrzeli plansze ekspozycyjne, a następnie wzięli udział w przygotowanym konkursie wiedzy o Generale. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczniowie drobny upominek.