Dzięki okularom VR zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości dzieci odbyły podróż w rzeczywisty i tajemniczy świat planet i kosmosu.
W trójwymiarze oglądały kilka planet tj. Ziemia, Jowisz i Saturn, jednak najwięcej radości i wrażeń dostarczyła dzieciom wirtualna wycieczka w kosmiczną przestrzeń oraz spacer po Księżycu, z którego można było zaobserwować m. in. Ziemię oraz lądującą stację kosmiczną. Wirtualny świat i przestrzeń 3D oraz efekt 360o widoczne przez okulary rozwija u dzieci percepcję wzrokowo-przestrzenną, orientację w terenie, wzmacnia kreatywność i bodźce wzrokowe oraz w sposób rzeczywisty, „namacalny” i naukowy, utrwala wiedzę o otaczającym nas świecie, pozwala również lepiej zrozumieć prawidłowości, które tworzą rzeczywistość, nie tylko kosmiczną.

Uczniowie klas młodszych oglądali Ziemię z lotu ptaka, udali się też do domu Świętego Mikołaja a także szopki, gdzie narodził się Jezus.

Na lekcji informatyki, uczniowie zapoznali się z oprogramowaniem drukarki i przystąpili do projektowania prostych modeli 3D w programie Tinkercad.  Pierwsze projekty zostały już wydrukowane! Klasy starsze zaprojektowały model Ziemi, bałwanka, Świętego Mikołaja. Wydrukowano również liczbę PI oraz podobiznę patrona naszej szkoły Adama Mickiewicza.