Jednym z wielu zajęć realizowanych w naszej Szkole w ramach projektu Prometeusz jest Robotyka. Podczas tych zajęć oprócz radości i wspaniałej zabawy jaką dają klocki LEGO dzieci rozwijają kreatywność i logiczne myślenie. Uczestnicy zajęć mogą samodzielnie tworzyć projekty i konstruować budowle z klocków lub też pracować z instrukcją, ucząc się cierpliwości i wytrwałości w działaniach. Efektem takiej pracy i dążenia do realizacji założonego planu są bardzo skomplikowane ale jakże efektowne i oraz cieszące oko i serce konstrukcje. Zbudowanie takiego robota pozwala dzieciom uwierzyć we własne możliwości i poczuć satysfakcję z tworzenia czegoś wyjątkowego.

W okresie wakacji 2021 organizowane były zajęcia z robotyki - Prace naszych uczniów