Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Taką misję ma również nasza szkoła. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców w różne akcje i programy, nasza szkoła wzbogaca swoje zaplecze dydaktyczne i staje się nowoczesna. W poniedziałek, 21 lutego, nasi uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej, gdzie czekała na nich niespodzianka. Dzięki wsparciu rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła pozyskała nowe meble, nowoczesny sprzęt (np. drukarka 3D, Gogle Wirtualnej Rzeczywistości, mikrokontrolery, klocki lego, roboty edukacyjne, sprzęt do nagrań), oprogramowanie i nowy „image” .

Mamy nadzieję, że społeczność szkolna doceni starania Dyrekcji i wysiłek włożony w dążeniu do pozytywnych zmian w szkole. Staramy się, by warunki, jakie dzień po dniu stwarzamy naszym uczniom, były najlepsze z najlepszych. Nowoczesny sprzęt z pewnością uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania. Pierwsze zajęcia wykorzystujące powyższy sprzęt już się odbyły, a uczniowie mogli rozwijać kompetencji przyszłości.